3 super sposoby na chill po ciężkim dniu!

3 super sposoby na chill po ciężkim dniu!

Hej dziewczyny! Czy macie czasami takie mega intensywne dni, że kiedy wreszcie wracacie do domu, marzycie tylko o chwili odprężenia i totalnym chillu? No ja też tak mam! W dzisiejszym pośpiechu i stresie warto zatroszczyć się o nasze samopoczucie i znaleźć chwilę na zrelaksowanie się. Dlatego dziś mam dla Was trzy super sposoby na złapanie trochę luzu po wyczerpującym dniu. Gotowe?

Jak się zrelaksować?

Po pierwsze medytacja. Medytacja to takie mega power narzędzie, które naprawdę pomaga nam zrelaksować się i wyciszyć umysł. Nawet parę minut medytacji może przynieść nam ogromną ulgę po trudnym dniu. Znajdźcie sobie fajne, spokojne miejsce w domu, siadajcie wygodnie i skupcie się na oddechu. Zamknijcie oczy i koncentrujcie się tylko na swoim oddechu, wdychając i wydychając powoli i równo. Starajcie się zepchnąć wszystkie myśli na bok i skupić na teraźniejszym momencie. A jakbyście potrzebowały trochę wsparcia, to możecie wypróbować fajne medytacyjne aplikacje lub skorzystać z poradnika, który poprowadzi was przez całą sesję medytacji.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Jak się zrelaksować w domu?

Po drugie – relaksująca kąpiel. Wanna to nie tylko miejsce do mycia, ale też świetne źródło relaksu. Wypełnijcie ją ciepłą wodą, dodajcie trochę olejków eterycznych o takim uspokajającym zapachu, jak lawenda czy eukaliptus. Zapalcie sobie małe, przyjemne świeczki, włóżcie na głośnik swoją ulubioną chillową muzykę i dajcie sobie trochę czasu na oderwanie od rzeczywistości. Zanurzcie się w tej ciepłej wodzie i poczujcie, jak wszelkie napięcie i stres z waszej ciała odchodzi. To naprawdę mega sposób na złapanie oddechu i przywrócenie harmonii w waszym ciele i umyśle.

Sposoby na relaks w domu!

Po trzecie joga i rozciąganie. Aktywność fizyczna może też być świetnym sposobem na chill po ciężkim dniu. Joga i rozciąganie są naprawdę skuteczne w redukcji napięcia mięśniowego i stresu. Wybierzcie kilka łagodnych pozycji, które będą rozciągać wasze ciało i jednocześnie dawać wam mega odprężenie. Możecie spróbować takich pozycji jak dziecko, zwrot supinowany czy kocia poza. Wykonujcie je przez kilka minut, skupiając się na oddechu i słuchając, co wasze ciało wam mówi. To mega praktyka, która pomoże wam uwolnić napięcie, zwiększyć elastyczność i poczuć się mega zrelaksowane po męczącym dniu.

Sposób na relaks i odprężenie

Więc dziewczyny, nie zapominajcie o ważności relaksu i dbania o siebie po ciężkim dniu. Wypróbujcie te trzy super sposoby: szybką medytację, relaksującą kąpiel i jogę/rozciąganie. Dajcie sobie odrobinę oddechu i cieszcie się tymi chwilami relaksu. Zasługujecie na to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę