Test ARBONNE – It’s all in the eyes VOLUME 1 – czyli paleta cieni o naturalnym składzie

Dziś chciałabym Wam przedstawić nowość od firmy ARBONNE czyli paletę 12 cieni do powiek, w ciepłych, ziemistych kolorach. Pierwszy raz spotkałam się z cieniami, które mają tak fajny i naturalny skład.

Zaczynając od opakowania, jest ono bardzo estetyczne, solidne, posiada lusterko i jest zamykane na magnes. Jest poręczne i nie za duże, dzięki czemu zmieści się do kosmetyczki i może wyruszyć z nami w podróż 😉

Patrząc na zawartość, to do dyspozycji mamy 5 cieni matowych oraz 7 lekko połyskujących. Wszystkie są aksamitne w dotyku. Tak jak wspomniałam, kolory w niej zawarte są inspirowane kolorami ziemi, co daje niesamowity efekt. Bazą był dla mnie korektor pod oczy, cienie dobrze się rozprowadzały, rozcierały oraz przechodziły w siebie. Przy nabieraniu ich na pędzel trochę się pyliły, ale się nie osypywały, co jest ich zdecydowanym atutem. Pigmentacja jest bardzo dobra, wystarczy niewielka ilość cienia, aby pokryć powiekę. Przy dokładaniu cieni lub ich rozcieraniu nie powstają plamy, dlatego można tworzyć ciekawe makijaże, przy użyciu kilku kolorów. Najjaśniejszy rozświetlający cień DESERT, daje fajny efekt, bez wzmacniania go aplikacją na mokro.

Dzięki takiej kompozycji kolorów możemy zrobić zarówno makijaż dzienny, jak i wieczorowy. Myślę, że ta kolorystyka idealnie sprawdzi się latem, kiedy skóra jest lekko opalona. Zdecydowanym plusem tych cieni jest ich skład, ponieważ zawierają naturalne składniki jak m.in. olejek ze słonecznika, czy wyciąg z ogórka dzięki czemu odżywiają skórę na powiekach. Po ok. 7 godzinach cienie nie zbierały się w załamaniu, zachowały swoją intensywność i nie rozmazały się w zewnętrznych kącikach oczu.

Podsumowując, praca z tymi cieniami była bardzo przyjemna i nie wymagała specjalnych umiejętności makijażowych. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto szuka naturalnego produktu do makijażu oczu.

Koniecznie dajcie mi znać, czy znacie tę paletkę i czy używacie takich cieni 🙂 A jeśli chcecie, żebym przetestowała dla Was coś nowego – napiszcie mi o tym!

PaniMajo

Powiązane