Katarzyna Tusk – Make Photography Easier

Cześć,

dziś przychodzę do Was z najnowszą książką Kasi Tusk, prowadzącą bloga makelifeeasier.pl

Jest to coś w rodzaju poradnika, w którym Kasia dzieli się z nami tym, co robi, aby zdjęcia na jej blogu  oraz social media, robiły tak wspaniałe wrażenie. Robiąc zdjęcia przez lata, nauczyła się, że nie trzeba mieć najdroższego sprzętu, aby robić dobre fotografie. W bardzo interesujący sposób opisuje triki, których używa, aby nadać zdjęciom wyjątkowego klimatu.

Bardzo spodobał mi się rozdział o oświetleniu. Największe wrażenie wywarło na mnie pokazanie czterech zdjęć twarzy w różnym ustawieniu do światła. Można zauważyć, że samo odpowiednie ustawienie się do słońca, może spowodować to, że zdjęcie wygląda lepiej. Potem wystarczy lekko poprawić kolory i cienie w wybranej aplikacji i mamy piękną fotografię.

Kasia w swojej książce, pisze także o tym, że warto z dbałością wykorzystywać to co mamy pod ręką i dopasowywać do siebie te elementy. Wszelkiego rodzaju naturalne materiały, rośliny lub zwierzęta zawsze nadają fotografii wyjątkowego klimatu.

Podsumowując, uważam, że każdy kto chociażby prowadzi konto na instagramie powinien przeczytać tę książkę. Kasia pokazuje nam, że przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie robić ładne i klimatyczne zdjęcia. Ja cały czas się tego uczę i wiem, że potrzebuję jeszcze dużo praktyki, aby efekty były chociażby zadowalające 🙂

Z czystym sercem mogę polecić Wam tę książkę, chociażby dla samych zdjęć w niej zawartych. Robią niesamowite wrażenie! Od razu widać, że autorka wie o czym pisze 😉

PaniMajo

PS. Nawet nie wyobrażacie sobie, jaką presję czułam przygotowując fotografię do tego posta 🙂

Powiązane