„Anonimowa dziewczyna” – Greer Hendricks i Sarah Pekkanen, wyd. Zysk i S-ka

Cześć,
zdecydowanie opuściłam się w recenzowaniu przeczytanych książek, przyznaję, jest mi wstyd! Ale dziś przychodzę do Was z hitem, a za razem premierą książki wydawnictwa Zysk i S-ka, pt. „Anonimowa Dziewczyna” autorstwa Greer Hendricks i Sarah Pekkanen.

„Czy mogłabyś skłamać i nie mieć wyrzutów sumienia?”

No właśnie…to jedno z pytań, na które musi odpowiedzieć główna bohaterka – Jessica, podczas badania psychologicznego nad ludzką moralnością.

Młoda dziewczyna, która na co dzień zajmuje się makijażem, trafia na okazję łatwego zarobku, poprzez udział w anonimowym badaniu psychologicznym. Konkretnego dnia, o konkretnej godzinie, stawia się w wyznaczonym miejscu, aby usiąść przed ekranem laptopa, jako Badana 52 i odpowiedzieć na kilka pytań. Jednak badanie okazuje się trudniejsze niż myślała. Tajemnice, które skrywa, powodują, że odpowiedzi nie są dla niej łatwe. Mimo tego nie rezygnuje. Po pewnym czasie, doktor Shields zaczyna analizować dziewczynę bardziej dogłębnie, a pytania przeradzają się w zadania do wykonania. Konkretne wskazówki odnośnie ubioru, makijażu oraz zachowania, stają się dla głównej bohaterki pewnego rodzaju wyzwaniem.

W pewnym momencie Jess, popada w paranoje i wszędzie doszukuje się manipulacyjnych eksperymentów prowadzonych przez Panią Psycholog. Okazuje się, że Jessica została uwikłana w oszustwa Pani Doktor, która cechuje się ogromną zazdrością, w stosunku do swojego męża. Dziewczyna przekonuje się, że obsesja dr Shields staje się niebezpieczna.

„Czy zraniłaś/zraniłeś kiedyś osobę, na której Ci zależy?”

W tej książce, możemy spotkać wiele pytań, z zakresu moralności człowieka. Jednak spotykamy się także, ze stwierdzeniem, że wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdujemy. Bardzo często nasze decyzje są zależne od wielu czynników i nie na wszystkie pytania, da się odpowiedzieć po prostu „TAK” lub „NIE”. Główna bohaterka to osoba młoda i nosi ona w sobie pewne tajemnice z dzieciństwa, które miały duży wpływ na jej późniejsze życie. Więcej nie będę Wam zdradzać, ponieważ warto tę książkę przeczytać.

Początek szedł mi dość opornie, ale w momencie, w którym akcja zaczęła się rozkręcać, pochłonęłam tę książkę w jeden wieczór. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać.

22 października książka będzie miała swoją premierę, więc wszystkich, których zainteresowała historia Anonimowej Dziewczyny, zachęcam do zakupu! 🙂

Dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka, za przedpremierowy egzemplarz 🙂

PaniMajo

Powiązane